W tym miejscu zamieściłem poniżej galerię zdjęć ekranu, które mogą pomóc w korzystaniu i konfigurowaniu programu QslPrint. Program ten jest integralną częścią pakietu MixW. Z mojej witryny można pobrać spolszczoną wersję tego programu. PROSZĘ PAMIĘTAĆ ABY PROGRAM PRACOWAŁ W KATALOGU, GDZIE MIXW TWORZY KOLEJKĘ WYDRUKU (tam, gdzie jest katalog : "PrintQueue") BO TYLKO WTEDY BĘDZIE DRUKOWAŁ "KOLEJKĘ WYDRUKU". Opis dotyczy wersji 1.08 programu dostępnej w polskiej wersji językowej na mojej witrynie. Pamiętać należy, że program "standardowo" obsługuje czcionki "zachodnie" (skrypt zachodni) i ja tutaj stosuję metodę taką jak dla czcionek w MixW czyli wybieram czcionkę "systemową" ze skryptem "środkowoeuropejskim i wtedy zamykam program. Następnie po otwarciu można już wybrać czcionki zawierające "polskie" znaki poprawnie wyświetlane/drukowane w naszej wersji Windows. Ja używam wzoru "etykiety" dla tworzenia karty QSL aby po odpowiednim zdefiniowaniu wymiarów uzyskać 4 kartki QSL, które można drukować na kartce A4. W ten sposób za pomocą dwóch cięć można uzyskać 4 kartki QSL !!! Szczegóły na temat treści pól z danymi postaram się opisać w terminie późniejszym. Można na obrazkach zobaczyć jak wstawić i edytować "pole tekstowe" oraz "obrazek".

Aby "przygotować" pliki do drukowania w programie "MixW należy wyświetlić dziennik i łaczności, które chcemy wydrukować zaznaczamy (przy wciśniętym klawiszu "Ctrl" można wybierać pozycje z logu z dowolnego miejsca
i dowolnie określonej kolejności. Po wybraniu łączności "klikamy" prawym klawiszem myszki na wybranych QSO
i z menu, które się pojawi wybieramy polecenie "Drukuj QSL". Program MixW generuje pliki z rozszerzeniem "nazwa.qpq" w katalogu "PrintQueqe" - katalog w wersji MixW od 2.20 jest umieszczony w miejscu, gdzie program MixW instaluje "pliki pomocnicze".

Powrót do menu
Copyright © 2006-2021 Ryszard Kaczmarek